Indian Wells: Del Potro nie dał szans Raoniciowi

Argentyńczyk dołączył do Federera w finale.

Juan Martin del Potro jest ostatnim tenisistą, który będzie miał okazję zatrzymać Rogera Federera w turnieju BNP Paribas Open rozgrywanym w Indian Wells. Reprezentant Argentyny w drugim sobotnim półfinale nie dał większych szans Milosowi Raoniciowi, którego pewnie pokonał w dwóch partiach.

Del Potro długo nie czekał na przejście do ofensywy, bowiem już w trzecim gemie uzyskał pierwsze przełamanie. Argentyńczyk jednak na tym nie zamierzał poprzestać i nadal atakował. To poskutkowało kolejnym przełamaniem, które dało mu triumf w premierowej odsłonie.

Praktycznie identyczna sytuacja miała miejsce w drugim secie – także i tym razem del Potro już w trzecim gemie uzyskał premierowe przełamanie. Podobnie, jak w premierowej odsłonie, jedno przełamanie go nie zadowoliło. Reprezentant Argentyny swoją przewagę potwierdził przy stanie 5:3, kiedy to ponownie wygrał podanie bezbronnego tego dnia Raonicia.

Del Potro nie miał problemów z kanadyjskim rywalem i potrzebował jedynie jedynie 67 minut, aby wygrać ten pojedynek 6:2, 6:3. Tenisista z Tandil w niedzielę powalczy o pierwszy w karierze tytuł rangi ATP Masters 1000. Na jego drodze stanie Roger Federer.