Naomi Osaka triumfatorką BNP Paribas Open

20-latka zapisuje na swoim koncie pierwsze turniejowe zwycięstwo.

W finale BNP Paribas Open (suma nagród $7,972,535) spotkały się w niedziele na korcie w Indian Wells Daria Kasatkina [20] i Naomi Osaka. Konfrontacja rozpoczęła się od obustronnego przełamania. Później jako pierwsza break-pointa wypracowała sobie rosyjska zawodniczka.

Daria nie zdołała jednak wykorzystać tej sytuacji i w następnym gemie to ona straciła własnego gema. Rozpędzona pogromczyni Agnieszki Radwańskiej pewnie zdobywała kolejny punkty, dzięki czemu po 38 minutach to ona wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona również rozpoczęła się po myśli Osaki. Notowana na 44. lokacie w rankingu WTA Japonka pewnie radziła sobie z nieregularną grą swojej przeciwniczki i sprawnie odskoczyła na 4/1. Daria zdołała wygrać już tylko jednego gema i po zaledwie 70 minutach Japonka wygrała ten mecz w 2 setach 6/3, 6/2.

Było to pierwsze starcie tych tenisistek. Za swoją pierwszą wygraną w karierze Naomi zapisze na swoim koncie $1,340,860 i 1000 punktów, dzięki którym od poniedziałku zostanie 22. rakietą świata. Natomiast Kasatkina pomimo przegranej może być zadowolona z wyniku, ponieważ awansuje na 11. lokatę w rankingu WTA.