Matkowski: Przysiężny godnie zastąpi Hurkacza

Matkowski: Przysiężny godnie zastąpi Hurkacza

Doświadczony Polak zabrał głos przed meczem z Zimbabwe.


Już zaledwie kilkanaście godzin dzieli nas od pierwszej piłki w ramach starcia pomiędzy reprezentacją Polski a Zimbabwe w Pucharze Davisa, które odbędzie się w Sopocie. Wiadomo, że pod znakiem zapytania stoi występ Huberta Hurkacza, który podczas jednego z treningów nabawił się kontuzji. Tymczasem jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej kadrze – Marcin Matkowski – uważa, że nie jest to dla nas spory problem, bowiem godnie zastąpić go może Michał Przysiężny.

– Kontuzja to niekomfortowa sytuacja. Hubert Hurkacz jest naszą pierwszą rakietą i ostatnio grał dobry tenis. Mam nadzieję, że wszystko będzie okej i w weekend zagra. W odwodzie jest jednak Michał Przysiężny, który może godnie go zastąpić. Popularny „Ołówek” już wielokrotnie potwierdzał, że w rozgrywkach Daviscupowych gra bardzo dobrze.– powiedział Matkowski.

Polski deblista przyznał, że nie posiada zbyt dużej wiedzy o obozie rywali. – Nie mogę ich znać, bowiem oni nie grają na poziomie ATP. Nasz sztab szkoleniowy wykonał jednak ogromną robotę, dzięki czemu będziemy mogli się zapoznać z ich zaletami oraz wadami. 

Matkowski potwierdził również, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to w meczu gry podwójnej wystąpi wraz z liderem rankingu deblowego ATP – Łukaszem Kubotem. Ich cel jest jasny. – Oczywiście, że celujemy w zdobycie punktu, nie możemy wyobrazić sobie innej sytuacji. Po prostu chcemy dołożyć cegiełkę do tej wygranej.

Polska po dwóch latach – ostatni mecz u siebie rozegrała w Grupie Światowej z reprezentacją Argentyny – wreszcie nie będzie musiała podróżować na spotkanie. Reprezentanci naszego kraju po czterech porażkach z rzędu w lutym pokonali Słowenię, co pozwoliło nam kolejne spotkanie rozegrać na „własnych śmieciach”. – Po czterech porażkach z rzędu potrzebna była nam ta wygrana. Teraz gramy w Polsce, cieszymy się, że w końcu zagramy u siebie. To nam bez wątpienia może pomóc w awansie do kolejnej rundy – zakończył Matkowski. Już w piątek poznamy plan zmagań w rywalizacji reprezentacji Polski oraz egzotycznych rywali z Zimbabwe.

Maders 2018-04-06 10:00:57
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open