Majchrzak: Rankingi nie grają

Majchrzak: Rankingi nie grają

Reprezentant Polski ostudził pozytywne nastroje przed rywalizacją z Zimbabwe.


Kamil Majchrzak będzie tym, który wystąpi w meczu inauguracyjnym rywalizację z Zimbabwe w ramach starcia Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Pomimo ogólnie panującej opinii, że to nasi zawodnicy są faworytami zmagań w Sopocie, tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie jest tego taki pewny.

Obecnie 226. zawodnik rankingu ATP starał się przekazać dziennikarzom zgromadzonym na konferencji prasowej, że tenisiści z Zimbabwe nie są przypadkowymi zawodnikami, o czym świadczy ich zwycięstwo z Turcją. – W tamtych spotkaniach zarówno nasza drużyna, jak i Zimbabwe były skazywane na porażkę, ale mecze Pucharu Davisa rządzą się swoimi prawami i wszystko się może zdarzyć. Poza tym nie gramy dla siebie, tylko dla reprezentacji, co jest szczególnym uczuciem i wartością – zaczął 22-latek.

– Rankingi nie grają, a poza tym w Pucharze Davisa byliśmy świadkami wielu niespodzianek. Zimbabwe nie jest łatwym rywalem. Jego podstawowi zawodnicy są nieobliczalni i na pewno potrafią grać w tenisa, bo obaj występowali w college’u w Stanach Zjednoczonych. W tym meczu możemy liczyć na wsparcie swoich kibiców, ale wiemy również, że wszyscy musimy być maksymalnie skoncentrowani i zagrać na swoim najwyższym poziomie – kontynuował Majchrzak, który tym samym zapewnił, że nie ma mowy o lekceważeniu egzotycznych oponentów.

Maders 2018-04-07 09:23:07
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open