Brengle oskarżyła WTA i ITF. Absurdalny powód!

Brengle oskarżyła WTA i ITF. Absurdalny powód!

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych żąda ogromnego odszkodowania od tenisowych władz.


Madison Brengle bez wątpienia może rozpocząć nowy trend – aktualnie 83. zawodniczka świata podjęła decyzję o pozwaniu WTA oraz ITF. To samo w sobie nie byłoby dziwne, gdyby nie powód tego. Mianowicie chodzi o pobieranie krwi podczas testów antydopingowych, które bardzo negatywnie wpłynęło na jej stan zdrowia, a to pociągnęło konsekwencje na korcie. Teraz żąda odszkodowania w wysokości około 10 milionów dolarów.

– Tenisowe władze zignorowały profesjonalnie przeprowadzoną diagnozę jej stanu i odmówiły zapewnienia alternatywnych testów lub działań medycznych, zamiast poddawania Brengle testom, które doprowadziły do jej wycofania z turniejów, a teraz skutkują permanentną opuchlizną i osłabieniem serwującego ramienia oraz dłoni – powiedział adwokat broniący jej racji, Peter R. Ginsberg.

Oprócz wspomnianych WTA i Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) pozwani zostali również International Doping Tests & Management (IDTM), czyli szwedzka agencja przeprowadzająca kontrole dla WTA, jej przedstawiciel John Snowball, który miał być „werbalnie agresywny i napastliwy” podczas testu po meczu Wimbledonu w 2016 roku, a także Stuart Miller odpowiedzialny za walkę z dopingiem z ramienia ITF.

Kwota, którą żąda Brengle, wydaje się być kosmiczna, a zarazem niemożliwa do wywalczenia. 28-latka nie zamierza jednak tanio sprzedać skóry i chce walczyć z wyżej wymienionymi organizacjami na drodze sądowej. – Nie można tolerować zachowania władz, które dopuszczają, by tenisistów spotykało swego rodzaju znęcanie się, którego ja doświadczyłam. Zawodniczki muszą mieć coś do powiedzenia w sprawach zdrowia i bezpieczeństwa. Nie kwestionuje działania programu antydopingowego. Nie kwestionuje tego, że zawodniczki powinny stawiać się do kontroli. Ale powinny być przeprowadzane we właściwy medycznie sposób – zakończył adwokat.

Brengle najwyżej w karierze była notowana na 35. miejscu w rankingu WTA, a do jej największych sukcesów należy zaliczyć takie wyniki, jak: finał turnieju rangi WTA w Hobart w 2015 roku (przegrana z Heather Watson), a także trzecią rundę wielkoszlemowego Roland Garros w 2016 roku. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych obiecująco rozpoczęła obecny sezon i na początku lutego wygrała zawody rangi ITF rozgrywane w Midland.

Maders 2018-04-10 10:34:38
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open