Marrakesz: Matkowski i Marrero obronili meczbole

Marrakesz: Matkowski i Marrero obronili meczbole

Polak i Hiszpan zagrają o półfinał.


Marcin Matkowski i Aisam-Ul-Haq Qureshi po bardzo nieudanym początku tego sezonu postanowili zakończyć wspólne występy. Reprezentant Polski długo nie szukał nowego partnera i już w turnieju rangi ATP 250 w marokańskim Marrakeszu występuje wraz z Davidem Marrero. Wprawdzie mecz pierwszej rundy nie był dla nich łatwy, to jednak pokonali Roberta Lindstedta oraz Franko Skugora i udało się im awansować do ćwierćfinału.

Szczególnie premierowa partia nie ułożyła się po myśli polsko-hiszpańskiej pary – w niej dwukrotnie stracili własne podanie, a wyłącznie raz odpowiedzieli tym samym rywalom. To kosztowało ich przegranie tego seta.

W drugiej odsłonie nie doszło do ani jednego przełamania, choć Matkowski oraz Marrero mieli ku temu okazję przy stanie 5:4. Te szanse przy okazji zarazem były piłkami setowymi, z których nie udało im się skorzystać. Koniec końców jednak to do nich należało ostatnie słowo, bowiem wpierw obronili meczbola, a następnie za sprawa tie-breaka wyrównali stan gry.

Lindstedt i Skugor seryjnie marnowali szansę, a najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w mistrzowskim tie-breaku prowadzili nawet 7-4, ale nie utrzymali prowadzenia. „Polski” duet skrzętnie wykorzystał swoją szansę i ostatecznie wygrał to spotkanie 5:7, 7:6(6), 10-8. W ćwierćfinale turnieju w Marrakeszu dojdzie do ciekawego spotkania, gdyż Matkowski i Marrero trafili na Jamesa Cerretaniego oraz .. Qureshiego – wcześniej wspomnianego byłego partnera Polaka.

Maders 2018-04-11 22:43:25
TRANSMISJE