Houston: Zwycięstwo Kyrgiosa, porażka Querreya.

Houston: Zwycięstwo Kyrgiosa, porażka Querreya.

Podsumowanie 3. dnia turnieju.


Podczas trzeciego dnia turnieju ATP w Houston rozegrano zaledwie cztery spotkania, a mimo to nie można było narzekać na brak emocji. Swoje spotkanie w trzech setach wygrał Nick Kyrgios, natomiast niespodziewanie również na pełnym dystanse z turniejem pożegnał się rozstawiony z „dwójką” Sam Querrey na rzecz Guido Pelli. W ćwierćfinale zobaczymy także Tennysa Sandgrena oraz Ivo Karlovicia.

Jako pierwszy z awansu mógł się cieszyć Tennys Sandgren, który o ćwierćfinał walczył z Nicolasem Kickerem. Amerykanin nie był faworytem tego starcia, jednak od początku prezentował się znacznie lepiej. Dobry serwis połączony z dobrą ofensywą spowodowały, że oddał zaledwie 2 gemy. W drugiej partii również miał przewagę, jednak dwukrotnie oddał prowadzenie z przewagą „brejka” i dopiero po tie-breaku pokazał swoją wyższość wygrywając 6:2, 7:6.

Dwóch setów do awansu potrzebował także Ivo Karlović, który po wyrównanym meczu okazał się lepszy od Denisa Kudli. Jak można było się spodziewać, mecz bardzo wyrównany, jednak w końcowych fragmentach obu partii to Chorwat wykazał się większym opanowaniem. Dzięki dwóch przełamaniom zakończył to spotkanie na swoją korzyść 7:5, 7:5.

Niespodzianką zakończyło się natomiast spotkanie pomiędzy Samem Querreyem, a Guido Pellą, choć od początku spotkania to faworyzowany Amerykanin dominował na korcie. Znacznie lepsza spowodowała łatwe zwycięstwo 6:2 i nic nie wskazywało na to, że losy tego meczu mogą się odwrócić. W drugiej partii Argentyńczyk serwował znacznie lepiej, pozwoliło to na doprowadzenie do tie-breaka, w którym pewnie wyrównał stan rywalizacji. W decydującej odsłonie meczu Querrey miał mecz na tacy, prowadzenie 5:3 jednak nie wystarczyło, po czym musiał uznać wyższość oponenta, przegrywając w całym spotkaniu 6:2, 6:7, 6:7.

Niespodzianką zapachniało również w starciu Nicka Kyrgiosa z Bjornem Fratanagelo, gdyż po pierwszej, bardzo wyrównanej partii to Amerykanin objął prowadzenie po tie-breaku. Przewaga umiejętności między tenisistami nie pozwoliła jednak na sensację i w kolejnych dwóch partiach Kyrgios zdominował swojego rywala. Podwójne przełamanie na start w obu setach pozwoliło na pełną kontrolę i ostateczne zwycięstwo 6:7, 6:1, 6:2.

Maciej Frukacz 2018-04-12 17:19:19
TRANSMISJE
18.03, 20:40 Polsat Sport Extra BNP Paribas Open
19.03, 10:25 TVP Sport BNP Paribas Open
20.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 20:00 Polsat Sport Extra Miami Open
20.03, 23:00 Polsat Sport Miami Open
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open