Marrakesz: Kolejna pewna wygrana Edmunda

Marrakesz: Kolejna pewna wygrana Edmunda

Reprezentant Wielkiej Brytanii wyrasta na głównego faworyta marokańskich zawodów.


W czwartek w turnieju rangi ATP 250 rozgrywanego w marokańskim Marrakeszu rozegrano pozostałe mecze drugiej rundy, za sprawą których uzupełniono skład ćwierćfinałów. Pewnym krokiem do tej fazy doszedł Kyle Edmund, który także w 1/8 finału nie miał problemów z pokonaniem swojego oponenta.

Edmund po tym, jak z turniejem w Marrakeszu pożegnał się Albert Ramos, jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem w stawce. Aktualnie 26. zawodnik rankingu ATP w czwartek potwierdził swoje wysokie aspiracje i nie miał jakichkolwiek problemów z pokonaniem Radu Albota. Edmund triumfował 6:2, 6:3 i awansował do ćwierćfinału. W nim przyjdzie mu się zmierzyć z Malekiem Jazirim, który w drugiej rundzie pokonał faworyzowanego Mischę Zvereva 6:2, 6:4.

Ku niezadowoleniu marokańskich kibiców – z turniejem w Marrakeszu pożegnał się Lamine Ouahab. 33-latek po sprawieniu niespodzianki w pierwszej rundzie nie poszedł tym śladem w kolejnej fazie, przez co w starciu o awans do ćwierćfinału przegrał z Nikolozem Basilashvilim 6:7(5), 7:5, 3:6. Kolejnym rywalem Gruzina będzie Joao Sousa, który w trzech setach poradził sobie z Mirzą Basiciem.

Maders 2018-04-12 22:55:51
TRANSMISJE