Pelham: Świątek pewnym krokiem w II rundzie

Pelham: Świątek pewnym krokiem w II rundzie

Polka kontynuuje starty w amerykańskich zawodach.


Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z przebrnięciem przez trzystopniowe eliminacje w turnieju rangi ITF (pula nagród 25 tysięcy dolarów amerykańskich) rozgrywanego w amerykańskim Pelham. Reprezentantka Polski utrzymała ten trend w pierwszej rundzie głównej drabinki, dzięki czemu bez jakichkolwiek problemów wywalczyła przepustkę do 1/8 finału.

16-latka w środowym spotkaniu mierzyła się z Sarah-Rebbecą Sekulić. Reprezentantka Niemiec, która aktualnie jest notowana na 340. miejscu na świecie, ani przez moment tego pojedynku nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się naszej zawodniczce. Świątek premierową odsłonę wygrała bez straty gema. Drugi set był mniej jednostronny, ale i tak padł łupem zawodniczki KT Legia Warszawa.

Reprezentantka Polski po jedynie 64 minutach spędzonych na korcie odniosła wygraną 6:0, 6:3. Świątek nie ma zbyt dużo czasu na regenerację, bowiem już w czwartek powalczy o ćwierćfinał w Pelham, Na jej drodze stanie dobrze znana Lousia Chirico, z którą wygrała kilka dni temu.

Maders 2018-04-12 07:27:20
TRANSMISJE