Monte Carlo: Nadal i Djoković w tej samej połówce

Monte Carlo: Nadal i Djoković w tej samej połówce

Rozlosowano główną drabinkę turnieju rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo.


Już w niedzielę rozpoczęły się zmagania w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo, który jest swego rodzaju oficjalnym rozpoczęciem tegorocznego sezonu gry na mączce (chociaż już w styczniu rywalizowano na tej nawierzchni), a także pierwszym z wprowadzających turniejów do tego najważniejszego, czyli wielkoszlemowego Roland Garros, które odbywa się w Paryżu. Już po losowaniu drabinki można śmiało powiedzieć, że w księstwie Monako emocji nie powinno zabraknąć. Wszystko ze względu na fakt, że już w początkowej fazie może dojść do bardzo ekscytującego pojedynku, którym będzie mecz Rafaela Nadala z Novakiem Djokoviciem.

Rafael Nadal ze względu na prowadzenie w rankingu ATP jest w tych zawodach rozstawiony z numerem jeden. Reprezentant Hiszpanii to prawdziwa legenda tej imprezy, bowiem triumfował w niej uwaga – 10 razy! Najlepszy tenisista świata zapewne także i tym razem ustali sobie jasny cel, ale jego droga po końcowy triumf może być niezwykle kręta. O ile w pierwszej rundzie nie zagra, bowiem jako jeden z czterech najwyżej oznaczonych zawodników otrzymał wolny los, to już w kolejnej fazie jego rywalem może być Aljaz Bedene, który zmierzy się ze szczęśliwym przegranym z eliminacji – Mirzą Basiciem. Jeśli Nadal przebrnie przez drugą rundę, to w meczu o ćwierćfinał może trafić na oznaczonego z numerem „16” Adriana Mannarino.

W ćwierćfinale może dojść do prawdziwego szlagieru, bowiem w połówce Nadala znalazł się będący w sporym kryzysie Novak Djoković. Zawodnik, który w Monte Carlo jest rozstawiony z numerem dziewięć, aby dojść do 1/4 finału musi pokonać takich graczy jak chociażby: wpierw Dusan Lajović, Borna Corić, a następnie Dominic Thiem. To oznacza, że już przed potencjalnym starciem z reprezentantem Hiszpanii będą czekać go trudne pojedynki.

Pod nieobecność Rogera Federera z numerem drugim rozstawiony jest Marin Cilic, który podobnie, jak Nadal, w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. W kolejnej fazie jego oponentem będzie lepszy w starciu Fernando Verdasco oraz Pablo Cuevasa.

Tymczasem w turnieju gry podwójnej najwyżej rozstawieni są Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk w Monte Carlo zapewne będą chcieć zrehabilitować się za ostatnie kilka gorszych wyników. W drugiej rundzie ich rywalami będzie lepsza z par: Simone Bolleli / Fabio Fognini – Tomas Berdych / Fernando Verdasco.

Maders 2018-04-15 23:02:28
TRANSMISJE
21.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
21.03, 19:00 Polsat Sport News Miami Open
21.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 08:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
22.03, 16:00 Polsat Sport Extra Miami Open
22.03, 23:00 Polsat Sport Extra Miami Open