Monte Carlo: Nishikori pokonał Berdycha

Japończyk udanie rozpoczął rywalizację na kortach ziemnych.

Kei Nishikori po sześciu latach zdecydował się na drugi w karierze występ w zawodach rangi ATP Masters 1000 rozgrywanych w Monte Carlo. Zawodnik, który niedawno wrócił do gry po kontuzji, z bardzo dobrej strony pokazał się w inauguracyjnym spotkaniu i pokonał faworyzowanego Tomasa Berdycha.

Gra Nishikoriego nie wyglądała najlepiej w pierwszym secie, w którym Berdych szybko wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do końca premierowej odsłony. W drugiej partii do głosu doszedł reprezentant Japonii, który przejmował inicjatywę, a równocześnie korzystał z pomocy medycznej, bowiem narzekał na ból prawego nadgarstka. Problemy zdrowotne nie przeszkadzały mu w stopniowym zbliżaniu się do końcowego zwycięstwa.

O ile drugi set był stosunkowo wyrównany, tak Japończyk w trzeciej odsłonie całkowicie zdominował rywalizację, dzięki czemu wygrał to spotkanie 4:6, 6:2, 6:1. Nishikori w drugiej rundzie zagra z Daniilem Medvedevem. Natomiast Berdych jest pierwszym rozstawionym graczem, który pożegnał się z turniejem głównym w Monte Carlo.