Monte Carlo: Cilić z awansem do 3. rundy.

Dwu setowe zwycięstwo Chorwata w pierwszym spotkaniu.

Rozstawiony z numerem drugim Marin Cilić udanie zainaugurował swoje występy w turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. W swoim pierwszy pojedynku pokonał wymagającego Fernando Verdasco 6:3, 7:6, dzięki czemu po godzinie i 34 minutach awansował do 3. rundy Rolex Monte Carlo Masters.

Ostatnie spotkanie czwartego już dnia w Monte Carlo zapowiada się bardzo interesująco, jednak lepiej w ten mecz wszedł faworyzowany Chorwat, który w czwartym gemie pierwszej partii dokonał przełamania. Dobra dyspozycja serwis pozwoliła mu na doprowadzenie do końca seta, choć po drodze Verdasco miał 3 szanse na odrobienie strat.

Reprezentant Hiszpanii grał dobrze, ale miał problemy z wygrywaniem ważnych piłek w kluczowych momentach. Co prawda udało mu się dwukrotnie aż przełamać rywala, lecz nie potrafił potwierdzić przewagi swoim podaniem i dwukrotnie oddawał swój serwis w kolejnym gemie. Mecz stał na wysokim poziomie, a o wszystkim w drugiej partii musiał zadecydować tie-break i jak się później okazała zadecydował on również o wyniku całego spotkania. Chorwat miał sporo szczęścia w dogrywce, czego nie krył Verdasco, krzycząc o czterech liniach rywala w decydującym momencie tracił jednak koncentrację i ostatecznie przegrał w dwóch setach.

W trzeciej rundzie Rolex Monte Carlo Masters Marin Cilić zmierzy się z Milosem Raoniciem, który nie prezentuje się rewelacyjnie w tym turnieju. Z pewnością to Chorwat będzie faworytem tego meczu, choć będzie to mecz warty obejrzenia.