Monte Carlo: Rafa Nadal w ćwierćfinale.

Pewne zwycięstwo Hiszpana w 1/8 finału.

Rozstawiony z numerem pierwszym Rafael Nadal po raz kolejny nie miał problemów, by pokonać swojego rywala. Tym razem wypadło na Karena Czaczanowa, który znacznie odstawał poziomem od Hiszpana, przez co przegrał 3:6, 2:6 w godzinę i 20 minut.

Turniejowa „jedynka” była zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, co potwierdził szybko po rozpoczęciu meczu. Już w drugim gemie doszło do przełamania na korzyść Nadala, który dominował na korcie i mógł szybko zakończyć tego seta, jednak dopadł go moment dekoncentracji, która spowodowała przełamanie powrotne. Przewaga Hiszpana było widoczna jednak gołym okiem, dzięki czemu jeszcze raz przełamał Rosjanina i wyszedł na prowadzenie 1:0 w całym spotkaniu.

W drugiej partii Rafa poszedł za ciosem, już w pierwszej grze drugiej partii zdołał przełamać rywala i tym razem nie popełnił tego błędu, jaki przytrafił mu się w poprzednim secie. Słabo serwujący Czaczanow po raz kolejny stracił swoje podanie, przez co przegrywał już 1:4. Mimo chęci i starań nie był to dzień Rosjanina, nie był w stanie nawiązać równej walki z królem mączki, przez co musiał uznać wyższość utytułowanego rywala 2:6.

W ćwierćfinale Rafaela Nadala czeka starcie z Dominicem Thiemem, w którym niewątpliwie będzie faworytem. Nie mniej jednak musi uważać na utalentowanego Austriaka, który podczas trzysetowej rywalizacji zdołał pokonać samego Novaka Djokovicia.