Monte Carlo: Dimitrov pierwszym półfinalistą

Reprezentant Bułgarii zanotował najlepszy wynik w karierze w księstwie Monako.

Grigor Dimitrov jak dotychczas dwa razy grał w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo, ale w obu przypadkach na tym etapie kończyła się jego przygoda z tymi zawodami. W tegorocznej edycji było jednak inaczej, bowiem za trzecią próbą wywalczył przepustkę do najlepszej czwórki. Aktualnie piąty zawodnik rankingu ATP dokonał tego za sprawą wygranej nad Davidem Goffinem.

Dimitrov już w szóstym gemie premierowej odsłony zanotował pierwsze przełamanie w tym spotkaniu. Reprezentant Bułgarii pierwszą szansę na zrobienie kroku w stronę końcowego triumfu miał w dziewiątym gemie, ale wtedy nie wykorzystał piłek setowych, a Goffin pokusił się o odrobienie strat. Radość Belga nie trwała zbyt długo, bowiem nie zachował on odpowiedniej uwagi i po raz drugi w tym secie przegrał własne podanie, co zarazem oznaczało przegranie tej partii.

Także druga odsłona przyniosła wiele zwrotów akcji, które działały zdecydowanie na niekorzyść Goffina. Reprezentant Belgii w trzech pierwszych gemach aż dwukrotnie wygrał podanie Dimitrova, co zdecydowanie zbliżyło go do wyrównania stanu gry. Na nic jednak zdało się prowadzenie 5:1 i trzy piłki setowe. Dimitrov wygrał pięć gemów z rzędu, a następnie, za sprawą tie-breaka potwierdził swoją wyższość.

Zawodnik, który w Monte Carlo jest rozstawiony z numerem cztery, potrzebował jednej godziny oraz 47 minut, aby pokonać Goffina 6:4, 7:6(5). Dimitrov o pierwszy w karierze finał tego turnieju powalczy z lepszym w starciu pomiędzy Rafaelem Nadalem a Dominicem Thiemem.