Monte Carlo: Zverev i Nishikori w półfinale.

Podsumowanie ćwierćfinałowych zmagań.

Piątek na kortach podczas turnieju ATP 1000 Monte Carlo to ćwierćfinałowe zmagania. Poza Rafaelem Nadalem i Grigorem Dimitrovem w 1/2 finału Rolex Monte Carlo Masters znaleźli się rozstawiony z „trójką” Aleksander Zverev oraz dość nieoczekiwanie Kei Nishikori.

Trzecie ćwierćfinałowe spotkanie to pojedynek rozstawionego z numerem drugim Marinem Ciliciem z Keiem Nishikorim. Spotkanie zapowiadało się wyrównanie zważając na formę obu zawodników oraz bezpośrednie starcia z przeszłości. Zgodnie z oczekiwaniami tak było i po równej walce w pierwszej partii o jedno przełamanie lepszy okazał się Japończyk. Drugi set rozpoczął się lepiej dla Chorwata, ale dziś niepewny Cilić najpierw oddał przewagę, by stracić serwis jeszcze raz. Sytuacja zrobiła się ciężka kiedy musiał bronić aż 3 „meczboli”, a mimo to zdołał wyrównać stan rywalizacji na po jeden w setach. Wydawało się, że to turniejowa „dwójka” pójdzie za ciosem, a mimo to Nishikori zdołał wytrzymać presję i to on w kluczowym momencie przełamał rywala, zamykając całe spotkanie 6:4, 6:7, 6:3.

Jako ostatni na korcie pojawili się wspomniany wcześniej Aleksander Zverev oraz Richard Gasquet i mimo, iż to Niemiec był faworytem tego starcia, to było wiadome, że nie będzie to łatwy pojedynek. Potwierdzenie tych słów mieliśmy już w pierwszej partii, w której wyraźnie lepszy był Francuz, dzięki czemu pewnie objął prowadzenie. Druga partia rozpoczęła się już pod dyktando faworyta, dużo lepsza gra przełożyła się no wyrównanie stanu rywalizacji. Decydująca odsłona była bardzo nerwowa, obaj zawodnicy mieli spore problemy z własnym podaniem, lecz ostatecznie o jedno przełamanie lepszy okazał się Zverev i to on zwyciężył 4:6, 6:2, 7:5.