Rafael Nadal pokonał Dominica Thiema

W półfinale w Monte Carlo Hiszpan zmierzy się z Grigorem Dimitrovem.

Rafael Nadal i Dominic Thiem spotkali się na korcie po raz ósmy. Do tej pory obecny lider światowej klasyfikacji prowadził w bilansie ich zmierzeń 5-2. Panowie jeszcze nigdy nie grali ze sobą na innej nawierzchni niż mączka. Ich ostatni bój miał miejsce roku temu podczas półfinału Rolanda Garrosa, gdzie mocniejszy okazał się późniejszy triumfator tej imprezy.

31-letni hiszpański tenisista od początku dominował na korcie. Rafael Nadal prezentował tenis na wysokim poziomie i zapisał na swoim koncie sześć gemów z rzędu. Obrońca tytułu potrzebował 34 minut, aby wygrać otwierającą partię 6/0.

W kolejnym secie Dominic Thiem dalej nie potrafił przejąć kontroli nad przebiegiem ćwierćfinałowego meczu. 7. w rankingu ATP Austriak nie był w stanie zagrozić bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Dwukrotny półfinalista French Open wygrał zaledwie dwa gemy w przeciągu całego starcia. Po godzinie i 10 minutach Rafael Nadal bez większych problemów triumfował 6/0, 6/2.

W półfinale Rolex Monte-Carlo Masters (łączna pula nagród €5,238,735) jego rywalem będzie Grigor Dimitrov, który wyeliminował Davida Goffin. Zawodnicy stoczą swój dwunasty pojedynek. Na razie Bułgar tylko raz był lepszy od 16-krotnego zwycięzcy imprez wielkoszlemowych.