Fed Cup: Belgijki bliżej wygranej, remis Słowaczek.

Podsumowanie spotkań o pozostanie w grupie światowej.

Sobota to pierwsze spotkania gry pojedynczej w Pucharze Federacji, w którym o pozostanie w grupie światowej walczą reprezentacje Białorusi ze Słowaczkami oraz Belgijki z Włoszkami. Po pierwszym dniu rywalizacji w dobrej sytuacji jest reprezentacja Belgii, która prowadzi 2:0, natomiast w Białorusinki remisują ze Słowacją.

Zdecydowanymi faworytkami w starciu ze Słowaczkami był Białorusinki i cała rywalizacja ułożyła się dla nich bardzo dobrze. W pierwszym spotkaniu po wyrównanej walce punkt na konto drużyny zdobyła Aleksandra Sasnowicz, która po wyrównanej rywalizacji pokonała 7:6, 7:5 Janę Cepelovą, natomiast zadaniu nie sprostała mocno faworyzowana Aryna Sabalenka. Białorusinka miewała rożne momenty w tym spotkaniu, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość Wiktorii Kuzmowej 2:6, 6:2, 6:7.

W drugiej rywalizacji nie zawodzą Belgijki, dla których pierwsze spotkanie padło łupem Elise Mertens. Zdecydowana liderka tej drużyny pewnie rozpoczęła marsz o utrzymanie, jednak w drugiej partii musiała bronić 3 piłek setowych. Mimo wszystko zdołała straty odrobić i zakończyć to spotkanie 6:1, 7:5. Znacznie więcej emocji było w starciu Alison Van Uytvanck i Sary Errani i wystarczy spojrzeć na pierwszy set, który obfitował w aż 9 przełamań i padł łupem tej pierwszej. W drugim secie Włoszka musiała bronić piłki meczowej, co się udało i doprowadziła do trzeciej partii, jednak w niej była bez większych szans i ostatecznie to Belgijka dała prowadzenie 2:0 po pierwszym dniu zmagań 6:4, 6:7, 6:2.