Agnieszka poza TEB BNP Paribas Istanbul Cup

Donna Vekic była przeciwniczką naszej reprezentantki w pierwszej rundzie.

W pierwszej rundzie TEB BNP Paribas Istanbul Cup (pula nagród $250,000) rozstawiona z numerem 3 Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Donną Vekic, która obecnie zajmuje 54. miejsce w rankingu WTA. Panie spotkały się ze sobą po raz drugi.

Ich pierwsze zmierzenie miało miejsce w 2013 roku podczas rozgrywek w ramach Fed Cupu. To starcie padło łupem naszej reprezentantki. We wtorek lepsza okazała się niestety 21-letnia Chorwatka.

Donna od początku spotkania konsekwentnie realizowała swój plan, doskonale radziła sobie z grą przeciwko finalistce Wimbledonu 2012, dzięki czemu zdobyła przewagę 2 przełamań i po 33 minutach prowadziła 1:0 w setach.

Po tej partii obydwie zawodniczki skorzystały z rad swoich trenerów. Polka zdradziła wtedy Dawidowi Celtowi, że zmaga się z bólem. Przy wyniku 1/6, 0/2 29-latka z Krakowa skorzystała z przerwy medycznej.

Problemy okazały się jednak zbyt poważne i Agnieszka zdecydowała się poddać ten mecz. Za udział w tych zmaganiach otrzyma 1 punkt i $2,100. Jej najlepszym rezultatem z tutejszych kortów pozostaje wygrana z 2008 roku.

Kolejnymi rozgrywkami, w których zobaczymy 29. rakietę świata będzie turniej Mutua Madrid Open. Natomiast następną rywalką Vekic będzie Ajla Tomljanovic lub Alison Van Uytvanck. Konfrontacja Australijki i Belgijki zaplanowana jest na jutro.