Anning: Majchrzak w drugiej rundzie

Reprezentant Polski udanie rozpoczął zmagania w chińskim Anning.

Ostatnie tygodnie nie były zbyt pomyślne dla Kamila Majchrzaka, który po raz ostatni smak turniejowego zwycięstwa zaznał 19 marca, a następnie poniósł cztery porażki z rzędu w zawodach rangi ATP Challenger Tour. Karta odwróciła się we wtorek, kiedy to udanie zainaugurował zmagania w chińskim Anning i w pierwszej rundzie pokonał Alexa Bolta.

Obecnie 231. zawodnik rankingu ATP nie zanotował zbyt obiecującego początku tego meczu, bowiem już w drugim gemie przegrał własne podanie. Na całe szczęście bardzo szybko udało mu się odrobić straty. W późniejszej fazie seta obaj tenisiści skupili się na własnym serwisie, przez co konieczne było rozegranie tie-breaka. W nim lepiej zaprezentował się Majchrzak, który od stanu 3-3 wygrał cztery punkty i zrobił pierwszy krok w stronę końcowego triumfu.

Reprezentant Polski natchniony triumfem w premierowej odsłonie zdecydowanie nabrał wiatru w żagle, co gołym okiem było widać w drugim secie. Majchrzak w nim całkowicie zdominował rywalizację, a dwa przełamania pozwoliły mu gładko przypieczętować sobie wygraną.

Piotrkowianin po jednej godzinie oraz ośmiu minutach gry triumfował 7:6(3), 6:2. Reprezentant Polski o pierwszy ćwierćfinał w tym roku powalczy z Tsung-Hua Yangiem.