Del Potro: Gra na mączce nie jest dla mnie łatwa

Del Potro: Gra na mączce nie jest dla mnie łatwa

Reprezentant Argentyny wkracza do gry na kortach ziemnych.


Juan Martin del Potro po pomyślnym i udanym starcie obecnego sezonu, postanowił zrobić sobie kilka tygodni przerwy, przez co do rozgrywek na kortach ziemnych wkracza ze sporym opóźnieniem. Jego pierwszym turniejem na tej nawierzchni będzie aktualnie rozgrywana impreza Mutua Madrid Open.

Reprezentant Argentyny nie ukrywa, że czas spędzony z rodziną i treningi w ojczyźnie mogą mieć duży wkład w to, jak będzie sobie radzić na kortach ziemnych. – Ostatnie tygodnie były dla mnie świetne. Byłem w domu, spędziłem czas z przyjaciółmi i z rodziną i trenowałem, aby dobrze przygotować się do turniejów na kortach ziemnych – zaczął popularny „Delpo” na konferencji prasowej zorganizowanej w Madrycie.

Zawodnik z Tandil po raz pierwszy od dwóch lat będzie miał okazję wystąpić na obiektach Caja Magica. – Cieszę się, że po tak długim czasie wracam do Madrytu. Zawsze, kiedy tu jestem, bardzo miło spędzam czas. Lubię tu grać. Ten turniej rozwija się z roku na rok. Madryt jest położony ma dużej wysokości i dzięki warunkom, jakie tutaj są, piłka fruwa szybciej i serwujący ma większe szanse – kontynuował.

Argentyńczyk nie ukrywa także, że po tylu przebytych kontuzjach, gra na nawierzchni ziemnej nie jest dla niego łatwa. –  Po tych wszystkich kontuzjach, jakie mam za sobą, gra na kortach ziemnych nie jest dla mnie łatwa – kontynuował. – Aby grać na tej nawierzchni, musisz być w 100 proc. gotowy fizycznie. By wygrywać punkty, musisz uderzać mocniej. Możesz zostać zmuszony do rozgrywania dwu-trzygodzinnych meczów. Mimo to, jestem podekscytowany, że zagram w Madrycie. Uważam, że to dla mnie dobra okazja, by awansować w rankingu.

Del Potro zmagania w Mutua Madrid Open rozpocznie od drugiej rundy – jego rywalem będzie lepszy w starciu Juliana Benneteau’a z Damirem Dzumhurem. – Ten turniej jest naprawdę trudny, występują tutaj najlepsi tenisiści na świecie. Ale ja chcę zaprezentować się dobrze, przejść kilka rund. W perspektywie Rolanda Garrosa to będzie dla mnie trudny, ale i ważny start – zakończył.

Maders 2018-05-07 09:58:26
TRANSMISJE
21.01, 00:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 00:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
21.01, 01:00 Eurosport 1 Australian Open
21.01, 01:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 1 Australian Open