Nadal: Nie sądzę, że na mączce jestem lepszy od innych

Nadal: Nie sądzę, że na mączce jestem lepszy od innych

Reprezentant Hiszpanii po raz kolejny wykazał się niezwykłą skromnością.


Rafael Nadal w tym sezonie wystąpił w dwóch turniejach rozgrywanych na kortach ziemnych i nie miał na nich sobie równych. Nie tylko okazał się najlepszy w Monte Carlo oraz Barcelonie, ale co więcej – nie stracił ani jednego seta. Tajemnicą nie jest, że reprezentant Hiszpanii także w zawodach rangi ATP Masters 1000 rozgrywanych w Madrycie jest głównym faworytem.

– Ciągle przechodzę proces adaptacji do tutejszych warunków – mówił na konferencji prasowej przed rozpoczęciem turnieju. – W poprzednich turniejach grałem dobrze. Ale o ile w Monte Carlo i Barcelonie masz poczucie, kiedy kontrolujesz sytuację, tak w Madrycie jest inaczej. Tutaj potrzeba więcej czasu, aby dostosować do tego, jak fruwa i odbija się piłka.

Lider rankingu ATP z Madrytu ma bez wątpienia pozytywne wspomnienia, bowiem w tych zawodach triumfował pięciokrotnie, a w tegorocznej edycji będzie bronić punktów za wygraną sprzed roku. – Cieszę się, że wróciłem do Madrytu. Gra w ojczyźnie to zawsze wyjątkowe uczucie. Dla mnie to wspaniałe chwile – powiedział.

Pomimo, że tenisista pochodzący z Majorki na kortach ziemnych radzi sobie wręcz wyśmienicie i mówi się, iż zdecydowanie odbiega od reszty rywali, to jednak Nadal stara się zachować skromność i nie uważa, aby był lepszy od innych zawodników. – Nie sądzę, że na mączce jestem lepszy od innych tenisistów. Może w niektórych turniejach byłem lepszy od pozostałych, ale to nie gwarantuje mi, że w przyszłości także będę górą.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wszystkiego, co się dotychczas wydarzyło – kontynuował. – Nie interesuje się tym, czy jestem faworytem, czy nie. Staram się robić wszystko, by być w jak najwyższej formie, być gotowym do gry i zachowywać cierpliwość. Dzień, w którym przestanę martwić się o swoją dyspozycję, będzie dniem końca moich sukcesów – podsumował Nadal, który rywalizację w Mutua Madrid Open rozpocznie już w środę. Kibiców tenisa czeka nie lada gratka, bowiem jego rywalem będzie prezentujący spektakularny tenis – Gael Monfils. Bez wątpienia to spotkanie zachęci wielu widzów.

Maders 2018-05-09 08:40:03
TRANSMISJE
21.01, 00:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 00:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
21.01, 01:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 01:00 Eurosport 1 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 1 Australian Open