Madryt: Zverev zdecydowanie lepszy od Shapovalova

Madryt: Zverev zdecydowanie lepszy od Shapovalova

Niemiec pewnie zameldował się w finale.


Alexander Zverev jest o krok od drugiego tegorocznego triumfu w zawodach rangi ATP Masters 1000 – tym razem o tytuł powalczy w Mutua Madrid Open, gdzie w sobotnim półfinale nie dał większych szans innemu zawodnikowi młodego pokolenia – Denisowi Shapovalovowi.

Premierowa odsłona tego spotkania była bardzo wyrównana, a Shapovalov nie odstawał ani na krok reprezentantowi Niemiec. Zmieniło się to jednak w decydującym momencie – reprezentant Kanady w dziewiątym gemie stracił własne podanie, co zarazem dla niego oznaczało przegranie tego seta.

Druga partia miała zgoła odmienny przebieg. Wszystko ze względu na fakt, iż Shapovalov nie był w stanie utrzymać tak wysokiego poziomu, a Zverev za sprawą triumfu w pierwszym secie nabrał wiatru w żagle. To spowodowało, że aktualnie trzeci zawodnik rankingu ATP przypieczętował sobie końcowy triumf 6:4, 6:1.

Tym samym młodszy z braci Zverev w niedzielę powalczy o drugi tegoroczny triumf w zawodach rangi ATP Masters 1000. W madryckim finale na jego drodze stanie bardzo dobrze dysponowany Dominic Thiem.

Maders 2018-05-12 23:43:30
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament