Zverev najlepszy w Madrycie

Zverev najlepszy w Madrycie

Niemiec sięgnął po drugi w tym sezonie tytuł rangi ATP Masters 1000;


Alexander Zverev staje się prawdziwym ekspertem od wygrywania turniejów rangi ATP Masters 1000 – reprezentant Niemiec przed startem imprezy Mutua Madrid Open na swoim koncie miał trzy triumfy w takich zawodach – w tym jeden zdobyty w tym roku – w Miami. 21-latek do kolekcji dodał kolejny tytuł, a dokonał tego za sprawą niedzielnej wygranej z Dominiciem Thiemem.

Spotkanie pomiędzy Niemcem a Austriakiem było wyrównane, a o jego losach zadecydowały dwa gemy – po jednym w każdym z setów. Co ciekawe – w obu przypadkach miało to miejsce w tej samej chwili – w gemie otwarcia partii. Thiem nie do końca potrafił zachować koncentrację, co popłacił dwukrotną utratą przełamania. Następnie aktualnie trzeci zawodnik świata pewnie wygrywał własne gemy serwisowe, przez co reprezentant Austrii nie był w stanie odrobić strat.

Zverev zachował prowadzenie do samego końca i wygrał 6:4, 6:4. Reprezentant Niemiec za triumf w Mutua Madrid Open otrzyma 1000 punktów do rankingu ATP – tymczasem Thiem po raz drugi z rzędu zmagania w Madrycie kończy porażką w finale.

Maders 2018-05-13 20:11:36
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament