Heilbronn: Udana inauguracja Majchrzaka

Heilbronn: Udana inauguracja Majchrzaka

Reprezentant Polski w dwóch setach uporał się z poniedziałkowym rywalem.


Pomimo, iż Kamil Majchrzak w poniedziałek musiał walczyć nie tylko z Mohamedem Safwatem, ale także z trudnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz), to jednak wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Reprezentant Polski pokonał wyżej notowanego egipskiego rywala, dzięki czemu awansował do drugiej rundy zawodów rangi ATP Challenger Tour w Heilbronn.

22-latek wprawdzie rozpoczął to spotkanie niemrawo, to jednak od pierwszych piłek było widać, że to on jest zawodnikiem, który posiada szerszy wachlarz uderzeń. Majchrzak z każdą kolejną akcją się rozkręcał, dzięki czemu w końcu osiągnął premierowe przełamanie w tym spotkaniu. Następnie kilka razy bronił się przed utratą własnego podania, ale robił to na tyle skutecznie, że zapisał premierową odsłonę na swoim koncie.

Majchrzak nabrał wiatru w żagle i świetnie rozpoczął drugi set – od uzyskania przełamania. Szybko jednak został sprowadzony na ziemię przez egipskiego rywala, który odwdzięczył mu się tym samym. Następnie gra na kilka gemów się uspokoiła, ale reprezentant Polski świetnie wyczuł moment, aby ponownie przejść do ofensywy.  Zrobił to w dziewiątym gemie i na tyle skutecznie, iż na swoim koncie zapisał przełamanie, które było kluczowe w kontekście końcowego triumfu,

Reprezentant Polski pokonał Safwata 6:3, 6:4 i awansował do drugiej rundy zawodów w Heilbronn. W tej fazie zagra z lepszym w starciu rozstawionego z numerem trzy Yannicka Madena z Dennisem Novakiem. Dla Majchrzaka to podwójnie radosne zwycięstwo, bowiem dało mu także awans do drugiej setki wirtualnego rankingu ATP.

Maders 2018-05-14 21:56:03
TRANSMISJE
19.05, 11:30 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
19.05, 16:00 Polsat Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 03:00 Eurosport 1 French Open
20.05, 04:00 Eurosport 2 French Open
20.05, 04:25 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 06:30 Eurosport 2 French Open