Rzym: Osaka nie dała szans Azarence

Japonka pewnie uporała się z bardziej doświadczoną rywalką.

Naomi Osaka to zawodniczka, która bez wątpienia jest jedną z największych wygranych pierwszych miesięcy tego sezonu – reprezentantka Japonii między innymi wygrała zawody WTA Premier Mandatory w Indian Wells, ale także w pozostałych turniejach radziła sobie dobrze. Swoje duże aspiracje potwierdziła także w meczu pierwszej rundy zawodów Internazionali BNL d’Italia, w której nieoczekiwanie łatwo poradziła sobie z faworyzowaną Viktorią Azarenką.

Szczególnie premierowa odsłona tego pojedynku była spektaklem w wykonaniu aktualnie 21. zawodniczki rankingu WTA – Osaka całkowicie zdominowała to, co działo się na korcie, a w konsekwencji wygrała seta bez straty gema. Japonka także w drugiej partii przeważała, ale gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Azarenka przy stanie 3:5 miała dwie szanse na odrobienie przełamania, ale młodsza zawodniczka świetnie sobie poradziła z presją i zakończyła to spotkanie przy własnym podaniu.

Osaka potrzebowała wyłącznie jednej godziny oraz 14 minut,aby pokonać Azarenkę 6:0, 6:4. Dla reprezentantki Japonii to rewanż za porażkę sprzed dwóch lat, kiedy to była liderka rankingu WTA nie dała jej szans w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Teraz Osakę czeka niezwykle trudne zadanie, bowiem w kolejnej fazie przyjdzie się jej zmierzyć z turniejową „jedynką” – Simoną Halep.