Rzym: Podsumowanie 1. dnia turnieju.

Nie zabrakło niespodzianek w pierwszym dniu turnieju.

Pierwszy dzień turnieju ATP 1000 w Rzymie już za nami, a w nim nie obyło się niespodzianek. Z imprezą pożegnał się rozstawiony z „dwunastką” Sam Querrey, a także David Ferrer. W ich miejsce awansowali Peter Gojowczyk, Jack Sock, a w drugiej rundzie znajdą się także Ryan Harrison oraz Lorenzo Sonego.

Ostatni wspomniany wcześniej Lorenzo Sonego także sprawił mała niespodziankę pokonując Adriana Mannarino, zwłaszcza, że to Francuz miał przewagę od początku meczu i pewnie wygrał pierwszą partią 6:2. W drugiej gra już się wyrównała, po tie-breaku wyrównał reprezentant gospodarzy, by w decydującej odsłonie pewnie zamknąć mecz 2:6, 7:6, 6:3.

Większych problemów z awansem nie miał Ryan Harrison, który bardzo dobrze serwował i nie dając się przełamać pokonał Yuichi Sugitę w dwóch setach. Mimo dość wyrównanego starcia to Amerykanin był skuteczniejszy, co pozwoliło mi dwukrotnie przełamać serwis rywala. Mecz zakończył się wynikiem 7:6, 6:3.

David Ferrer niespodziewanie gładko przegrał z rozstawionych z numerem trzynastym Jackiem Sockiem. Hiszpan bardzo źle wszedł w ten mecz oddając dwukrotnie swój serwis, a Amerykanin wykorzystywał nadarzające się okazje. W drugiej partii również na początku stracił podanie i nie był w stanie wrócić do tego meczy i ostatecznie przegrał 3:6, 4:6.

Największa niespodzianką jest jednak porażka Sama Querreya w starciu z Peterem Gojowczykiem. Amerykanin nie radził sobie z dobrą grą i agresywnym returnem Niemca, który nie dawał czasu na ustawienie się rywalowi. Dzięki temu dokonał aż 4 przełamań i broniąc 3 piłki setowe zamknął to spotkanie w dwóch setach 6:2, 7:6.