Trnawa: Świetne zwycięstwo Chwalińskiej!

Trnawa: Świetne zwycięstwo Chwalińskiej!

16-letnia Maja wyeliminowała turniejową "jedynkę"!


Obecnie sklasyfikowana na 602. miejscu Maja Chwalińska po przejściu dwóch rund kwalifikacyjnych nie miała łatwego zadania, by dostać się do turnieju głównego. Jej rywalką była Irina Falconi, niegdyś 63. rakieta świata, jednak reprezentantka Polski świetnie sobie poradziła w tym starciu pokonując rozstawioną z numerem pierwszym Amerykankę 6:1, 6:4. Dzięki tej wygranej 16-latka awansowała do głównej drabinki turnieju ITF w Trnawie.

Nasza zawodniczka nie była faworytką w tym spotkaniu, wręcz uważa się to za niespodziankę, gdyż pokonała rywalkę dużo bardziej doświadczoną z niezłymi umiejętności, która poznała smak wielkiego tenisa. Chwalińska zagrała jednak od początku bardzo skutecznie, dzięki czemu szybko objęła prowadzenie z przewagą przełamania. Świetnie wykorzystała słabsze podanie Falconi i oddała jej zaledwie gem.

W drugiej partii gra nieco bardziej się wyrównała, Amerykanka prowadziła nawet z „brejkiem”, ale Polka szybko odrobiła straty. Przy stanie 3:4 nie miała problemów utrzymać podania w ważnym momencie, a po chwili sama wykorzystała szansę na przełamanie, dzięki czemu była w świetnej sytuacji. Falconi nie było stać na jakikolwiek zryw, natomiast młoda tenisistka z Dąbrowy Górniczej pewnie zakończyła to spotkanie.

W trakcie dnia dowiemy się kto będzie rywalką Mai Chwalińskiej w pierwszej rundzie turnieju głównego, jednak na kogo nie trafi, to nie będzie łatwe zadanie dla 16-letniej tenisistki.

 

 

Maciej Frukacz 2018-05-14 12:55:19
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament