Zverev: Ciągle staram się poprawiać

Zverev: Ciągle staram się poprawiać

Finaliści skomentowali swój występ w zawodach rangi ATP Masters 1000 w Madrycie.


Z niedzielnego finału turnieju rangi ATP Masters 1000 Mutua Madrid Open zwycięsko wyszedł Alexander Zverev, który w dwóch setach pokonał Dominica Thiema. Reprezentant Niemiec pomeczową konferencję prasową rozpoczął od tego, że jest bardzo dumny z pokonania jednego z największych specjalistów od gry na kortach ziemnych.

– Czuję ogromne emocje. Przez cały mecz znakomicie serwowałem i zdobyłem tytuł, w finale pokonując jednego z najlepszych specjalistów od gry na kortach ziemnych – powiedział aktualnie trzeci zawodnik rankingu ATP.

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak grałem. Fakt, że przez cały turniej dałem rywalom tylko jedną szansę na przełamanie, jest bardzo ważny dla poczucia mojej pewności siebie. Warunki, jaki tutaj panują, pomagały mi w skutecznym serwowaniu i bardzo mi odpowiadały, bo mogłem grać agresywnie. Czułem się pewnie i komfortowo. Styl, w jakim wygrałem turniej, jest dla mnie fantastyczny, ale zdaję sobie sprawę, że ciągle muszę pracować, bo są tenisiści, którzy są lepsi ode mnie – kontynuował młodszy z braci Zverev, który na swoim koncie zapisał trzeci w karierze triumf w zawodach rangi ATP Masters 1000.

21-latek nie ukrywa, że jego ostatnie sukcesy nie wzięły się znikąd, a są konsekwencją ciężkiej i wieloletniej pracy. – Ciągle staram się poprawiać. W ostatnim czasie przybrałem 15 kg masy mięśniowej. Sezon gry na kortach ziemnych jest na razie dla mnie udany. Minione dni to był dla mnie wspaniały czas. Zdobyłem tytuł w ojczyźnie i teraz wywalczyłem kolejne trofeum Masters 1000 – podsumował.

Tymczasem bez tytułu w zawodach rangi ATP Masters 1000 nadal pozostaje Thiem, który jednak liczy, że w najbliższym czasie będzie miał kolejne szanse, aby o niego powalczyć. – Po występach w Monte Carlo i w Barcelonie odzyskałem pewność siebie. Finał był w moim wykonaniu zły, ale cały tydzień oceniam jako dobry. Nie mam powodów do zmartwień. Liczę, że będę miał jeszcze szanse na wygranie pierwszego turnieju Masters 1000 – podsumował Austriak, który natychmiast przeniósł się do Rzymu – zresztą podobnie, jak Zverev.

Maders 2018-05-14 10:39:55
TRANSMISJE
15.10, 18:25 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open
15.10, 23:00 Eurosport 2 Upper Austria Ladies Linz
16.10, 01:30 Eurosport Upper Austria Ladies Linz
16.10, 07:30 Eurosport Upper Austria Ladies Linz
16.10, 11:55 Eleven Sports 1 Intrum Stockholm Open
16.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup