Nadal: Każdy turniej jest dla mnie bardzo ważny

Nadal: Każdy turniej jest dla mnie bardzo ważny

Hiszpan wkrótce rozpocznie zmagania w Rzymie.


Rafael Nadal bez wątpienia nie jest zadowolony z tego, jak radził sobie w ubiegłotygodniowym turnieju Mutua Madrid Open – odpadnięcie w ćwierćfinale po porażce z Dominiciem Thiemem kosztowało go nie tylko utratę tytułu zdobytego w ubiegłym roku, ale także pozycję lidera rankingu ATP – na korzyść Rogera Federera.

Reprezentant Hiszpanii podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami w Rzymie przyznał, że nie miał zbyt wiele czasu, aby rozmyślać na temat tego, co poszło nie tak w Madrycie. Wie jednak, że wszystko to, co to nie układało mu się w stolicy Hiszpanii, chce poprawić w nadchodzącym turnieju. – Nie miałem zbyt wiele czasu, by myśleć o tym, co wydarzyło się w Madrycie. Na pewno powinienem był zagrać lepiej. Jednak wiem, co zrobiłem źle, i w tym tygodniu zamierzam to poprawić – zaczął na konferencji prasowej, na którą przybyło wielu dziennikarzy.

Nadal bez wątpienia posiada pozytywne wspomnienia z rywalizacji w Rzymie, bowiem wygrywał tę imprezę aż siedem razy – więcej triumfów zanotował tylko w Monte Carlo i w Barcelonie. Reprezentant Hiszpanii na triumf w stolicy Włoch czeka jednak już długo, bowiem pięć lat. – Każdy turniej jest dla mnie bardzo ważny. A ten jest szczególnie ważny, bo mam wspaniałą historię występów tutaj. Wygrałem tu siedem razy i każdy kolejny występ na tych kortach jest dla mnie wyjątkowy – powiedział Nadal na temat rywalizacji na obiektach Foro Italico.

Wicelider rankingu ATP zdaje sobie sprawę, że dla niego rywalizacja w Internazionali BNL d’Italia jest ostatnim sprawdzianem przed najważniejszym turniejem na kortach ziemnych – wielkoszlemowym Roland Garros. Na razie jednak nie myśli o paryskich zmaganiach i skupia się na tym, co będzie działo się w Rzymie. – To dla mnie kolejna okazja do gry. Cieszę się z tego, jak prezentuje się po powrocie po kontuzji. Ale nie wybiegam jeszcze myślami w kierunku Rolanda Garrosa. Będąc tutaj, myślę tylko o występie Rzymie.

Tenisista pochodzący z Manacor turniej w Rzymie zainauguruje w środę – na jego drodze stanie lepszy w starciu pomiędzy Fernando Verdasco a Damirem Dzumhurem.

Maders 2018-05-15 10:09:07
TRANSMISJE
21.01, 00:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 00:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
21.01, 01:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 01:00 Eurosport 1 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 1 Australian Open