Rzym: Sharapova w drugiej rundzie

Rosjanka pomyślnie zainaugurowała zmagania w "Wiecznym Mieście".

Maria Sharapova we wtorek zainaugurowała zmagania w turnieju rangi WTA Premier Mandatory Internazionali BNL d’Italia rozgrywanego w Rzymie. Reprezentantka Rosji już w pierwszej rundzie musiała się sporo nagimnastykować, aby uporać się z rywalką – Ashleigh Barty.

Była liderka rankingu WTA już w trzecim gemie uzyskała pierwsze przełamanie w tym meczu, ale nie zdołała utrzymać tej przewagi. Barty w 10. gemie przełamała serwis Sharapovej, dzięki czemu wyrównała na 5:5. Jej radość jednak nie trwała zbyt długo, bowiem kolejne dwa gemy padły łupem reprezentantki Rosji.

Sharapova drugi set rozpoczęła od uzyskania przełamania, ale chwilę później gra nabrała inny ton. Do głosu doszła Barty, która najpierw odrobiła straty, a następnie sama wypracowała swoją przewagę. Później świetnie radziła sobie przy własnym podaniu i to pozwoliło jej wyrównać stan gry.

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej jednostronny – reprezentantka Australii nie była w stanie utrzymać wysokiego poziomu, przez co Sharapova zdominowała rywalizację i sięgnęła po końcowy triumf 7:5, 3:6, 6:2.

Obecnie 40. zawodniczka rankingu WTA zapewne ma spory apetyt, aby w Rzymie powtórzyć wyniki sprzed lat. Warto przypomnieć, że reprezentantka Rosji w zawodach rozgrywanych w tym mieście triumfowała trzykrotnie. W tegorocznej edycji, aby zbliżyć się do tego wyniku, w drugiej rundzie musi pokonać Dominikę Cibulkovą.