Rzym: Vinci kończy karierę.

Zwycięstwa Johanny Konty i Madison Keys.

Pierwszy dzień turnieju WTA w Rzymie już za nami, a podczas niego pożegnaliśmy Robertę Vinci, która wraz z odpadnięciem z imprezy miała zakończyć karierę. Jej pogromczynią okazała się Aleksandra Krunić, a poza nią w 2. rundzie znalazły się Johanna Konta, Madison Keys oraz niespodziewanie Donna Vekić.

Z wyżej wymienionego grona jako pierwsza na korcie pojawiła się Johanna Konta, która mierzyła się z rozstawioną z numerem siedemnastym Magdaleną Rybarikovą. Od początku meczu to Brytyjka miała przewagę na korcie, ale nie potrafiła tego udokumentować i sama straciła podanie. Strata serwisu mocno weszła na ambicję Konty, po czym wygrała 3 gemy z rzędu i zamknęła pierwszy set. Druga partia miała podobny przebieg, jednak tym razem 4 gemy po kolei musiała wygrać Brytyjka, by zakończyć ten mecz 6:4, 6:3.

Zapewne nie tak wyobrażała sobie zakończenie kariery Roberta Vinci , która odpadła już w pierwszej rundzie w starciu z Aleksandrą Krunić. Co prawda Włoszka grała całkiem nieźle i wygrała pierwszą partię, ale paliwa wystarczyło tylko na set. Zarówno w drugim jak i trzecim secie odstawała od Serbki, która punktowała rywalkę wygrywając 2:6, 6:0, 6:3.

Dwóch setów natomiast do awansu potrzebowała Madison Keys w starciu z Anastazją Pawluczenkową. Amerykanka od początku prezentowała się lepiej, jednak Rosjanka dotrzymywała kroku do pewnego momentu. W kluczowym momencie straciła własny serwis, co dało prowadzenie 1:0 Keys. Pawluczenkowa zbyt długo rozpamiętywała sytuację z pierwszego seta i szybko straciła podanie w kolejnej partii. Amerykańska tenisistka grała zbyt pewnie, by roztrwonić taką przewagę i zwyciężyła 6:4, 6:1.

Niespodzianką natomiast jest wygrana Donny Vekić nad Carlą Suarez Navarro i to w jakim stylu. Bez wątpienia był to dobry dzień Chorwatki, która świetnie serwowała, ale też skutecznie grała z końcowej linii. Hiszpanka nie mogła sobie poradzić z ofensywną grą rywalki, a sama popełniała zbyt dużo błędów. Efektem takiej gry jest wygranie zaledwie 3 gemów, dzięki czemu Vekić wygrała 6:1, 6:2.