Alize Cornet oczyszczona z zarzutów

Alize Cornet oczyszczona z zarzutów

Francuzka uniknie dyskwalifikacji za trzykrotnie niestawienie się na kontroli antydopingowej.


Alize Cornet w ostatnim czasie znalazła się w sporych opałach. W styczniu WADA poinformowała, że zajęła się sprawą zawodniczki, która trzykrotnie ominęła kontrolę antydopingową. O ile pierwsze dwa razy są bezkarne, to jednak trzecia uruchamia procedury, których konsekwencją może być nawet dyskwalifikacja.

Według niezależnego panelu Lina Rossetti, która miała przeprowadzić kontrolę, „nie spełniła wszelkich wymogów„, starając się dotrzeć do francuskiej tenisistki. W raporcie pojawiła się wręcz adnotacja, że Rossetti powinna była porozmawiać z jednym z sąsiadów Cornet. Oto treść raportu:

– Pani Rossetti powiedziała, że pamięta, jak dwie czy trzy osoby opuszczały bądź wchodziły do bloku z apartamentami w ciągu godziny, którą spędziła na miejscu lub w samochodzie oddalonym o dwa lub trzy metry. Nie podeszła do żadnej z nich z prośba o wpuszczenie bądź pytaniem o panią Cornet.

Cornet wykorzystała do własnej obrony to, że rzekomo nie działał jej domofon. Dodatkowo pomógł jej fakt, że żadna z poprzednich próbek, które zostały pobrane, nie były pozytywne. W związku z tym 28-latka została oczyszczona z zarzutów i może kontynuować grę bez zagrożenia dyskwalifikacją.

Maders 2018-05-16 09:40:00
TRANSMISJE
20.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 15:00 TVP Sport BGL BNP Paribas Luxembourg Open
20.10, 15:00 Polsat Sport Extra European Open
20.10, 19:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
20.10, 23:00 Polsat Sport News European Open
20.10, 23:55 TVP Sport Kremlin Cup