Rzym: Nadal rozgromił Dzumhura

Rzym: Nadal rozgromił Dzumhura

Wicelider rankingu ATP świetnie rozpoczął występ w Internazionali BNL d'Italia.


Rafael Nadal do turnieju rangi ATP Masters 1000 Internazionali BNL d’Italia przystąpił podrażniony po wczesnym odpadnięciu z ubiegłotygodniowej rywalizacji w Mutua Madrid Open. Reprezentant Hiszpanii chciał potwierdzić, że to był tylko wypadek przy pracy i w pierwszym rzymskim meczu mu się to udało. Aktualnie drugi zawodnik rankingu ATP nie dał żadnych szans Damirowi Dzumhurowi i awansował do trzeciej rundy.

Nadal od pierwszych chwil pojedynku prezentował niezwykle agresywny tenis – nijak na to zareagować mógł Dzumhur, który pierwszego gema na swoje konto zapisał pod koniec premierowej odsłony. Bośniak zapewne nie spodziewał się, że to będzie jego jedyny dorobek w tym spotkaniu. Zawodnik, który w Rzymie jest rozstawiony z numerem jeden, w późniejszej fazie grał jeszcze bardziej skuteczniej, przez co drugą partię wygrał bez straty gema!

Tenisista pochodzący z Manacor potrzebował wyłącznie jednej godziny i dwóch minut, aby pokonać bośniackiego oponenta 6:1, 6:0. Nadal o powtórzenie ubiegłorocznego wyniku z Rzymu, czyli awans do ćwierćfinału, powalczy z lepszym w starciu Robina Haase z Denisem Shapovalovem.

Maders 2018-05-16 15:51:08
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament