Rzym: Sharapova odrobiła straty

Rzym: Sharapova odrobiła straty

Rosjanka poprawiła zeszłoroczny wynik z Rzymu.


Maria Sharapova to trzykrotna triumfatorka turnieju WTA Premier Mandatory Internazionali BNL d’Italia rozgrywanego w Rzymie. W ubiegłym roku jednak nawet nie zbliżyła się do tego wyniku i z rywalizacją pożegnała się już w drugiej rundzie. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w obecnej edycji, w której w środę po niezwykle zaciętym meczu pokonała Dominikę Cibulkovą i awansowała do trzeciej rundy zawodów odbywających się w „Wiecznym Mieście”.

Była liderka rankingu WTA nie rozpoczęła tego spotkania najlepiej i już w drugim gemie straciła własne podanie – jak się później okazało – był to jedyny, a zarazem kluczowy, break w tej partii. Cibulkova także w początkowej fazie kolejnej odsłony radziła sobie dobrze, ale w ósmym gemie straciła własne podanie i kosztowało ją to przegranie tego seta.

Reprezentantka Rosji nabrała wiatru w żagle i także w trzeciej odsłonie prezentowała się nienagannie. To pozwoliło jej bardzo szybko wypracować przewagę, którą zdołała utrzymać do ostatniej piłki tego spotkania. Ostatecznie aktualnie 40. zawodniczka rankingu WTA pokonała Cibulkovą 3:6, 6:4, 6:2. Sharapova o miejsce w ćwierćfinale rzymskich zawodów powalczy z lepszą w starciu Garbine Muguruzy z Darią Gavrilovą.

Maders 2018-05-16 20:40:44
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament