Heilbronn: Majchrzak w ćwierćfinale.

Heilbronn: Majchrzak w ćwierćfinale.

Cenne zwycięstwo reprezentanta Polski.


Kamil Majchrzak sprawił niemałą niespodziankę pokonując rozstawionego z numerem trzecim Yannicka Madena w 2. rundzie turnieju ATP Challenger w niemieckim Heilbronn. Polak okazał się lepszy od znacznie wyżej notowanego rywala 6:4, 6:3 po nieco ponad półtorej godziny gry, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był reprezentant gospodarzy, którzy z bardzo dobrej strony pokazywał się w tym sezonie na mączce. Kamil jednak postawił twarde warunki i trzeba przyznać, że Niemiec nie grał dziś najlepiej. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Polaka, jednak dobrej gry nie przełożył na wynik, gdyż dwukrotnie oddawał przewagę rywalowi. Zwycięstwa w pierwszej partii doczekaliśmy się po kolejnym przełamaniu i już wtedy zapachniało sporą niespodzianką.

W drugiej partii Majchrzak już znacznie bardziej skuteczny, szybkie dwukrotne przełamanie dało duży komfort i pewność gry. Prowadzenie 4:0 dające kontrolę nad spotkaniem, lecz po raz kolejny nie utrzymał serwisu i zrobiło się nieco niebezpiecznie, zwłaszcza, gdy Maden miał aż 5 szans na powrót do tego meczu. Nie mniej jednak tenisista z Polski bronił się przed „brejkiem” i mając pierwszą piłkę meczową zakończył to spotkanie.

Kamil Majchrzak w ćwierćfinale zmierzy się z Dustinem Brownem i Polak będzie miał spore szanse, by znaleźć się w kolejnej fazie turnieju.

Maciej Frukacz 2018-05-17 15:45:21
TRANSMISJE
20.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 15:00 TVP Sport BGL BNP Paribas Luxembourg Open
20.10, 15:00 Polsat Sport Extra European Open
20.10, 19:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
20.10, 23:00 Polsat Sport News European Open
20.10, 23:55 TVP Sport Kremlin Cup