Nadal wrócił na tron w Rzymie

Hiszpan po pięciu latach ponownie wygrał Internazionali BNL d'Italia.

Jeśli ktoś oczekiwał, że Rafael Nadal w niedziele po raz kolejny w pewnym stylu sięgnie po następny tytuł, to był w połowicznym błędzie. Owszem – reprezentant Hiszpanii po pięciu latach posuchy ponownie wygrał turniej rangi ATP Masters 1000 Internazionali BNL d’Italia rozgrywany w Rzymie, jednak musiał się poważnie napracować, aby pokonać niezwykle groźnego Alexandra Zvereva.

Reprezentant Niemiec wysokie aspiracje potwierdził już na samym początku, kiedy to w pierwszym gemie przełamał podanie faworyzowanego Nadala. Jego radość jednak trwała krótko, bowiem Nadal nie tylko odrobił straty, ale także zdominował rywalizację na tyle, że w premierowej odsłonie gemy wygrywał już wyłącznie on.

W drugiej partii sytuacja zmieniła się diametralnie – Zverev znów zaprezentował tak dobrą grę, jak w premierowej odsłonie, ale tym razem tę formę był w stanie utrzymać dłużej, niż tylko na jeden gem. Obecnie trzeci zawodnik rankingu ATP pewnie wyrównał stan gry, a także poszedł za ciosem w decydującym secie. W nim Zverev prowadził nawet 3:1. Jak się później okazało – kluczowym momentem była przerwa, która była spowodowana opadami deszczu. Zawodnicy do gry wrócili po kilkunastu minutach i wtedy Nadal zaprezentował zupełnie inne oblicze. Niemiec nie był w stanie w jakikolwiek sposób na to odpowiedzieć i musiał się pogodzić z porażką. Ostatecznie Nadal triumfował 6:1, 2:6, 6:3 i po raz ósmy w karierze wygrał zmagania w Rzymie.