French Open: Życiowy sukces Hurkacza!

Reprezentant Polski zadebiutuje w głównej drabince Wielkiego Szlema!

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego Roland Garros zapewne na długo zapadnie w pamięci Huberta Hurkacza. Reprezentant Polski po raz pierwszy w karierze stanął na starcie eliminacji rozgrywanych na paryskich kortach i od razu udało mu się przez nie przebrnąć. Wrocławianin w meczu decydującym o głównej drabince pokonał Marco Trungellitiego.

Już przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że Hurkacza czeka bardzo trudne zadanie. Chodziło głównie o doświadczenie reprezentanta Argentyny, który dwa razy z rzędu przeszedł przez paryskie eliminację i w tym roku miał szansę na kolejny taki sukces. Na jego przeszkodzie stanął jednak bardzo dobrze dysponowany reprezentant Polski. Aktualnie 189. zawodnik świata już w trzecim gemie uzyskał przełamanie, które dało mu triumf w premierowej odsłonie.

Wszystko dobrze dla niego układało się także w drugiej partii, w ktorej już w gemie otwarcia przełamał podanie rywala. Później jednak nie radził sobie już tak dobrze, co wykorzystał Argentyńczyk i wyrównał stan gry.

Taki rozwój sytuacji nie podłamał Hurkacza, który błyskawicznie zapomniał o tym, co działo się w drugim secie i z „czystą głową” przystąpił do decydującej odsłony. Już na jej starcie osiągnął przełamanie, a następnie powiększył prowadzenie. Poddawać nie zamierzał się Trungelliti, który w szóstym gemie połowicznie odrobił straty. To było wzzystko, na co było stać tego zawodnika. W dalszej części spotkania spokój zachował Hurkacz, który skutecznie zakończył marsz po największy sukces w karierze.

Reprezentant Polski potrzebował jednej godziny oraz 57 minut, aby pokonać faworyzowanego Trungellitiego 6:3, 4:6, 6:4. Hurkacz jest pierwszym reprezentantem Polski od 2013 roku i Michała Przysiężnego, który przebrnął przez eliminację do wielkoszlemowego Roland Garros. Oczywiście tenisista z Wrocławia po raz pierwszy w karierze zagra w głównej drabince jakiegokolwiek wielkoszlemowego turnieju. 21-latek swojego pierwszego rywala w głównej drabince pozna po zakończeniu wszystkich meczów trzeciej rundy eliminacji. Tymczasem losowanie turnieju głównego, którymi największymi gwizdami będą zeszłoroczni mistrzowie – Jelena Ostapenko oraz Rafael Nadal – odbędzie się już za kilkanaście minut, a dokładniej o godzinie 19:00 czasu polskiego.