French Open: Fręch w głównym turnieju!

20-latka po raz drugi z rzędu zagra w głównej drabince Imprezy wielkoszlemowej.

Magdalena Fręch powoli staje się ekspertką, jeśli chodzi o przechodzenie przez eliminacje do turniejów wielkoszlemowych. Wpierw w swoim debiucie awansowała do głównej drabinki Australian Open, a teraz to samo powtórzyła na Roland Garros. Reprezentantka Polski w turnieju głównym znalazła się po zwycięstwie nad Rebeccą Sramkovą.

Mecz dla Fręch rozpoczął się znakomicie i już na inaugurację przełamała podanie rywalki. Później jednak nie radziła sobie tak dobrze, gdyż Sramkova nie tylko odrobiła straty, ale także zapisała na swoim koncie premierową odsłonę.

Zupelnie inaczej wyglądał drugi set, w którym reprezentantka Polski również szybko wyszła na prowadzenie, lecz tym razem zdołała pójść za ciosem i przypieczętowała sobie wyrównanie stanu gry.

Fręch dobrą grę kontynuowała także w decydującej partii – ponownie szybko wyszła na prowadzenie z przełamaniem. Wprawdzie Sramkova odrobiła straty, ale chwilę później znów została przełamana i był to kluczowy moment tego spotkania.

Reprezentantka Polski potrzebowała jednej godziny oraz 45 minut, aby pokonać Słowaczkę 4:6, 6:3, 6:2. Fręch pierwszą rywalkę w turnieju głównym pozna po rozegraniu wszystkich meczów eliminacyjnych.