Genewa: Poznaliśmy półfinalistów.

Podsumowanie ćwierćfinałowych zmagań.

Ćwierćfinałowe zmagania turnieju ATP 250 w Genewie już za nami, a w nich nie obyło się bez małych niespodzianek. Jedną z nich jest z pewnością porażka Stana Wawrinki z Martonem Fucsovicsem. Poza tym do półfinału awansowali Peter Gojowczyk, Fabio Fognini oraz Steve Johnson.

Z całego grona na korcie jako pierwszy pojawił się Peter Gojowczyk, a po drugiej stronie siatki Andreas Seppi. W tym spotkaniu ciężko było znaleźć faworyta, dlatego też spotkanie było wyrównane. Wszystko rozpoczęło się bardzo dobrze dla Włocha, przełamanie w pierwszym gemie, jednak to Niemiec był skuteczniejszy i wygrał pierwszą partię 6:3. W drugiej doszło już do wyrównania po tie-breaku, ale ostatnie słowo należało do Gojowczyka, który bardzo pewnie zakończył ten mecz 6:3, 6:7, 6:3.

Drugie spotkanie to już rywalizacja rozstawionego z numerem drugim Fabio Foginiego z Tennysem Sandgrenem i tutaj także mieliśmy bardzo zacięte spotkanie, mimo iż to Włoch był wyraźnym faworytem. Można śmiało napisać, że Amerykanin nie wykorzystał swojej szansy, bowiem w pierwszym secie prowadził już 5:2, a ostatecznie uległ po tie-breaku. W drugiej odsłonie meczu także doszło do dogrywki i również lepszy okazał się Fognini, który zwyciężył 7:6, 7:6.

Pewne zwycięstwo zanotował również Steve Johnson, który w dwóch setach rozprawił się z Guido Pellą. Spotkanie miało dość spokojny przebieg i obaj pilnowali swojego podania, obaj też mieli szanse na przełamania, jednak to Amerykanin był znacznie skuteczniejszy. W obu setach po razie przełamał rywala, dzięki czemu zakończył ten mecz wynikiem 6:3, 6:4.

Kompletnie nie poradził sobie natomiast rozstawiony z „trójką” Stan Wawrinka, który dobrze rozpoczął starcie z Martonem Fucsovicsem, ale na tym się skończyło. Od prowadzenia 2:0 Szwajcar grał słabo, popełniał dużo błędów, przez co zdołał ugrać zaledwie jeszcze dwa gemy w pierwszej partii. Jak się później okazało był to jego cały dorobek, gdyż w drugim secie został zmieciony z kortu przez Węgra, który zwyciężył 6:4, 6:0.