Lyon: Thiem zdobył drugi tytuł w sezonie

Austriak pomyślnie zakończył niezwykle intensywny tydzień.

Podczas, gdy większość tenisistów cieszy się ostatnimi godzinami wolnego przed startem wielkoszlemowego Roland Garros, to Dominic Thiem zdecydował się na występ w turnieju rangi ATP 250 w Lyonie. Reprezentant Austrii w drodze do finału musiał się sporo napracować i podobnie było w sobotnim meczu o tytuł. Także i tym razem wygrana nie przyszła mu łatwo, ale zawodnik, który we francuskich zawodach był rozstawiony z numerem jeden, stanął na wysokości zadania i sięgnął po końcowy triumf.

Sobotnim rywalem Thiema był Gilles Simon, który swoje najlepsze lata ma zdecydowanie za sobą – nie przeszkadzało mu to jednak w tym spotkaniu, bowiem rozpoczął go świetnie – od wygrania premierowej odsłony. Dobrze radził sobie także w drugim secie, w którym już w gemie otwarcia uzyskał przełamanie. Tym razem jednak nie utrzymał przewagi i musiał się pogodzić z porażką w tie-breaku.

Trzecia partia była spektaklem jednego aktora – reprezentant Austrii zdominował rywalizację, a Simon nie był w stanie na to jakkolwiek odpowiedzieć. To spowodowało, że Thiem po dwóch godzinach oraz 27 minutach mógł się cieszyć z wygranej 3:6, 7:6(1), 6:1. Dla aktualnie ósmego zawodnika rankingu ATP to drugi wygrany turniej w tym sezonie, ale czasu na radość nie ma zbyt dużo, gdyż za kilkanaście godzin rozpocznie zmagania w Paryżu.