Hurkacz: Będę pracował jeszcze ciężej

Hurkacz: Będę pracował jeszcze ciężej

21-latek podsumował swój premierowy występ w wielkoszlemowym Roland Garros.


Hubert Hurkacz w czwartek zakończył swój pierwszy w karierze występ w głównej drabince imprezy wielkoszlemowej. Reprezentant Polski w drugiej rundzie Roland Garros musiał uznać wyższość Marina Cilicia, jednak bez wątpienia zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Pomimo porażki, 21-latek może być zadowolony z gry, gdyż nie każdy jest w stanie wygrać seta z reprezentantem Chorwacji. – Bardzo się cieszę, że miałem okazję, by tutaj zagrać. Bardzo dziękuję wszystkim trenerom oraz rodzicom za to, że znalazłem się tym miejscu. Myślę, że ten mecz może mnie pociągnąć do przodu – zaczął.

– Niestety, nie wygrałem, ale doświadczenie zagrania tutaj na największym korcie jest ogromne i liczę na to, że bardzo mi pomoże, także mentalnie, bo widziałem, że miałem szansę, by wygrać czwartego seta, a później byłby piąty i wierzyłbym, że mogłoby się to udać.

Aktualnie 188. zawodnik rankingu ATP wierzy, że występ w Roland Garros i premierowa wygrana w turnieju wielkoszlemowym jest dla niego kolejnym krokiem w przód. – Myślę, że zagranie tutaj w turnieju głównym, wygranie meczu to dla mnie duży krok, i liczę na to, że będzie coraz lepiej.

Hurkacz nie ma zbyt dużo czasu na odpoczynek, bowiem już 3 czerwca rusza kolejny turniej, w którym wystąpi, czyli zawody rangi ATP Challenger Tour – Poznań Open. – Teraz trzeba się skupić na każdym kolejnym meczu. Fajnie, że tutaj dobrze mi poszło, ale każdy mecz jest inny, z każdym przeciwnikiem trzeba wygrać. Będę jeszcze ciężej pracował  – powiedział na koniec.

Maders 2018-06-01 10:03:01
TRANSMISJE
20.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 15:00 TVP Sport BGL BNP Paribas Luxembourg Open
20.10, 15:00 Polsat Sport Extra European Open
20.10, 19:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
20.10, 23:00 Polsat Sport News European Open
20.10, 23:55 TVP Sport Kremlin Cup