Nadal: Z każdym kolejnym dniem gram lepiej

Nadal: Z każdym kolejnym dniem gram lepiej

Lider rankingu ATP zdaje sobie sprawę z tego, jak jest mocny.


Rafael Nadal w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Roland Garros radzi sobie zgodnie z planem – w pierwszych rundach nie miał problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali i do gry w decydujących fazach wkracza będąc w bardzo dobrej dyspozycji.

Najlepszy tenisista świata zdaje sobie sprawę z tego, że jego ciągłe wygrane mogą wpływać na jego rywali, ale on nie zamierza się na tym skupiać. –  To, że wygrywam tak wiele, może wpływać na moich rywali, ale to ich problem, nie mój. Ja, wychodząc na kort, myślę, że mogę wygrać, ale że mogę też przegrać. Nigdy nie powiem do przeciwnika, że nie może mnie ograć – zaczął majorkanin.

– Uważam, że z każdym kolejnym dniem gram coraz lepiej. W początkowych rundach nieco problemów sprawiała mi nawierzchnia, ale teraz jest już w porządku.

Nadal w czwartej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros zmierzy się z Maximilianem Martererem. – Marterer to tenisista, który ma ogromny potencjał. On dobrze serwuje i uderza z forhendu, nadaje piłce mocną rotację topspinową i dysponuje dużą siłą. To sprawia, że jest niebezpiecznym przeciwnikiem. To nie będzie łatwy mecz. Będę musiał się dobrze przygotować i zagrać najlepiej, jak to będzie możliwe – podsumował Hiszpan, który ewidentnie odrobił lekcję dotyczącą zainteresowania się grą rywala.

Maders 2018-06-03 09:39:06
TRANSMISJE
20.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
20.06, 17:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 08:30 Polsat Sport Extra Noventi Open
21.06, 12:30 TVP Sport Nature Valley Classic
21.06, 13:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 14:00 Polsat Sport Noventi Open