Hurkacz: Chcę wygrać Poznań Open

Hurkacz: Chcę wygrać Poznań Open

Reprezentant Polski ma jasne cele na najbliższy start.


Hubert Hurkacz dopiero co osiągnął swój życiowy sukces, czyli doszedł do drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros, a już ma szansę na kolejny dobry rezultat. Aktualnie najlepszy polski tenisista już we wtorkowy wieczór zainauguruje zmagania w zawodach rangi ATP Challenger Tour rozgrywanych w Poznaniu.

– Myślę, że chciałbym zagrać jak najlepsze mecze. Jak będę dobrze się prezentować na korcie, to wynik sam przyjdzie – zaczął Hurkacz na temat występu w stolicy województwa małopolskiego, który tym samym dodał, że turniej będzie stał na wysokim poziomie. – Wszyscy zawodnicy zgłoszeni do tego turnieju grają na wysokim poziomie. Każdy będzie walczyć o końcowe zwycięstwo. Praktycznie każdy z 32 zawodników może wygrać turniej.

Hurkacz nie miał łatwego losowania, bowiem już w pierwszej rundzie trafił na oznaczonego z numerem dwa Guido Andreozziego. Obaj tenisiści jeszcze nigdy wcześniej nie mieli okazji ze sobą grać. Reprezentant Polski zamierza zagłębić się w styl gry rywala, aby w starciu z nim mieć jak największe szanse. – Trochę kojarzę tego zawodnika. Muszę jednak jeszcze dokładnie przeanalizować jego grę, aby mieć jak najlepszy plan na ten mecz.

Jak można się domyśleć – oczywiście nie mogło także zabraknąć pytania dotyczącego ostatniego występu naszego rodaka, czyli wielkoszlemowego French Open. – Na pewno występ na Roland Garros dodał mi pewności siebie i wiary, że mogę osiągnąć bardzo dużo. Każdy z zawodników, który przyjedzie do Poznania potrafi świetnie grac w tenisa i będzie walczył o każdy punkt. Będę musiał dać z siebie wszystko w każdym meczu. Na pewno jest to pewien przełom. Może trochę w swojej głowie się odblokowałem i zobaczyłem, że jestem w stanie być dużo wyżej. Myślę, że doświadczenia z Roland Garros bardzo mi pomogą w dalszej karierze – ocenił.

Hurkacz na zakończenie rozmowy z dziennikarzem oficjalnej strony internetowej turnieju rangi ATP Challenger Tour złożył jasną deklarację, jaki ma cel na najbliższy tydzień. – Przyjeżdżam do Poznania, aby grać jak najlepiej i wygrać ten turniej – zakończył.

Maders 2018-06-05 14:50:34
TRANSMISJE
20.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
20.06, 17:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 08:30 Polsat Sport Extra Noventi Open
21.06, 12:30 TVP Sport Nature Valley Classic
21.06, 13:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 14:00 Polsat Sport Noventi Open