Vajda: Djoković jest niedoceniany

Vajda: Djoković jest niedoceniany

Słowak zabrał głos w sprawie swojego podopiecznego.


Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Novaka Djokovicia, który po powrocie do gry po poważnej kontuzji łokcia miał problem z odnalezieniem dobrej dyspozycji, przez co zanotował kilka wyników poniżej oczekiwań. Wtedy reprezentant Serbii poprosił o pomoc byłego wieloletniego opiekuna, Mariana Vajde. To był bez wątpienia dobry krok, który pozwolił mu odnosić coraz to lepsze rezultaty.

Vajda na wstępnie zaznaczył, że należy docenić trud Djokovicia, który przez wiele lat uparcie dążył do tego, aby wygrać wielkoszlemowy Roland Garros i skompletować triumfy we wszystkich imprezach tej rangi. – Występy na kortach Rolanda Garrosa miały dla niego naprawdę gorzki smak. Novak miał tak wiele nieprzyjemnych doświadczeń, że zacząłem się już zastanawiać, czy kiedykolwiek wygra ten turniej. On jednak jest wielkim mistrzem i cały czas powtarzał, że musi tu zwyciężyć. Powrócił do Paryża w 2016 roku i triumfował w wielkim stylu – zaczął.

Tym samym słowacki trener został zapytany o to, czy jego aktualnego podopiecznego stać na kolejne wielkoszlemowe triumfy. – To bardzo trudne pytanie, ale mogę powiedzieć, że Novak będzie się cieszył z każdego triumfu. Aktualnie nie jest jeszcze na to gotowy. Prezentuje może z 75-80 proc. swoich możliwości i proszę mi wierzyć, że każdy wygrany przez niego mecz traktuję tak, jakby zwyciężył w wielkoszlemowych zawodach. Ludzie myślą, że on już jest w 100 proc. gotowy, ale tak nie jest, gdyż on potrzebuje jeszcze czasu. Nie wiem, ile tytułów w Wielkim Szlemie jeszcze wygra, ale jestem przekonany, że jest w stanie osiągnąć poziom, który pozwoli mu o nie walczyć.

– To prawda, że Novak jest czasem niedoceniany. Ludzie nie mówią o nim tak jak o Federerze czy Nadalu, ponieważ pochodzi z małego kraju. Nie zamierzam się w to zagłębiać, ale jemu było bardzo trudno się przebić. O Federerze i Nadalu mówiono nawet wtedy, gdy nie grali zbyt dobrze. Teraz media jakby zapomniały o tym, jak wielkim mistrzem on jest. Krytyka jest straszna i w ogóle mi się to nie podoba – powiedział o tym, jak ma się pozycja Djokovicia względem takich graczy, jak Rafael Nadal i Roger Federer.

Maders 2018-06-05 23:46:38
TRANSMISJE
20.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
20.06, 17:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 08:30 Polsat Sport Extra Noventi Open
21.06, 12:30 TVP Sport Nature Valley Classic
21.06, 13:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 14:00 Polsat Sport Noventi Open