French Open: Świątek o krok od tytułu.

Polka w parze z Amerykanką zagra w finale turnieju deblowego.

Iga Świątek oraz Caty McNally staną przed ogromną szansą na zdobycie juniorskiego tytułu Rolanda Garrosa. Polka i Amerykanka w półfinale pokonały Julie Belgraver i Loudmillę Bencheikh 6:3, 7:5 po godzinie i 12 minutach, dzięki czemu zagrają w wielkim finale paryskiej imprezy.

Polka i Amerykanka był faworytkami tego spotkania i lepiej weszły w ten mecz, zdobyły przełamanie i choć zdarzył się mały moment dekoncentracji, to w większości kontrolowały grę. Rywalki starały się dotrzymać kroku, ale jeden raz więcej straciły serwis i przegrały pierwszą partię 3:6.

W drugiej również Świątek i McNally od początku osiągnęły przewagę, „brejk” już w pierwszym gemie i wydawało się, że dość pewnie zakończą ten mecz w dwóch setach. W środkowej fazie seta to rywalki był dużo bardziej zdeterminowane, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 5:3, lecz będąc o krok od wyrównania stanu meczu zupełnie obniżyły poziom gry, a to z kolei zostało wykorzystane przez Polkę i Amerykankę, które wygrywając 4 gemy z rzędu zamknęły to spotkanie.

W wielkim finale Iga Swiątek i Caty McNally zmierzą się rozstawionymi z numerem trzecim Yuki Naito i Naho Sato.