French Open: Wielki Triumf Igi Świątek!

Polka i Amerykanka triumfują w Paryżu.

Iga Świątek i Caty McNally sprawiły małą niespodziankę i w wielkim finale turnieju deblowego pokonały rozstawione z numerem trzy Yuki Naito i Naho Sato. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 7:5 po godzinie i 14 minutach, dzięki czemu Polka i Amerykanka stały się mistrzyniami juniorskiej gry podwójnej na kortach Rolanda Garrosa.

Jeszcze wczoraj rywalizowały razem o awans do finału gry pojedynczej, a dziś połączyły siły i wspólnie sprawiły niespodziankę w finale gry podwójnej. Iga Świątek i Caty Mcnally ze sporymi nerwami jednak weszły w to spotkanie i szybko straciły serwis. Na przestrzeni seta były jednak wyraźnie lepsze i od stanu 1:2 wygrały 5 gemów z rzędu zamykając pierwszy set 6:2.

W drugiej odsłonie finałowego starcia gra była już znacznie bardziej wyrównana, lecz to Polka i Amerykanka były bliżej „brejka”. Trzy zmarnowane szanse na przełamanie na szczęście się nie zemściły i w ostatnim możliwym momencie wykorzystały swoja szansę i za drugą piłką meczową zakończyły to spotkanie 7:5.

Zarówno Iga Świątek jak i Caty McNally zrekompensowały sobie porażki w singlu i z pewnością jest to dla nich największy sukces w karierze.