Den Bosch: Wygrana Katarzyny Piter.

Polka przeszła pierwszą rundę eliminacji.

Rozstawiona z numerem siódmym Barbara Haas nie okazała się trudną rywalką dla Katarzyny Piter w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Den Bosch. Reprezentantka Polski bardzo pewnie zwyciężyła w tym spotkaniu 6:3, 6:4 po godzinie i 12 minutach, dzięki czemu jest o krok od awansu do głównej drabinki.

Nasza tenisistka nie była faworytką tego spotkania i już w pierwszym gemie miała problemy z utrzymaniem podania. Nie mniej jednak były to jej jedyne problemy, a przez resztę meczu bardzo pewnie spisywała się w polu serwisowym nie dając ani jednej szansy, co pozwoliło na pewne prowadzenie gry.

Katarzyna Piter natomiast na returnie miała już więcej do powiedzenia. Austriaczka miała więcej problemów z utrzymaniem podania, co dwukrotnie wykorzystała Polka. Najpierw w pierwszym secie po drugiej takiej okazji, a w drugim potrzebowała aż 5 „break-pointów”, jednak to pozwoliło jej na pewne zwycięstwo w tym starciu.

W drugiej i ostatniej rundzie eliminacji reprezentantka naszego kraju zmierzy się z Valentini Grammatikopouluo, która pewnie pokonała w dwóch setach Dewi Dijkman.