Poznań: Pierwszy tytuł Hurkacza!

Polak sięgnął po najważniejszy triumf w karierze!

Hubert Hurkacz od niedzieli jest mistrzem turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego w Poznaniu. Wrocławianin dokonał tego za sprawą zwycięstwa nad Taro Danielem.

Pomimo, że reprezentant Japonii jest notowany w pierwszej setce rankingu ATP i niedawno wygrał zawody rangi ATP w Istambule, to jednak nie było tego widać w niedzielę na poznańskim korcie. Hurkacz od samego początku zdominował rywalizację, a przede wszystkim zaskoczył rywala wszechstronnością zagrań i ofensywnym podejściem do gry.

Zarowno premierowa odsłona, jak i drugi set, były spektaklem w wykonaniu jednego zawodnika. Daniel nie był w stanie znaleźć skutecznego sposobu na to, aby zagrozić reprezentantowi Polski. Hurkacz grał na tyle dobrze, że udało mu się utrzymać wysoki poziom do ostatniej piłki.

Hurkacz wygrał to spotkanie 6:1, 6:1, na co potrzebował wyłącznie 59 minut spędzonych na korcie! Dla reprezentanta Polski to pierwszy triumf w imprezie rangi ATP Challenger Tour!