Den Bosch: Haase lepszy od Karlovicia

Rozegrano wszystkie poniedziałkowe mecze pierwszej rundy.

Poniedziałek był pierwszym dniem zmagania w głównej drabince turnieju rangi ATP 250 Rosmalen Open. Rywalizacja w Den Bosch to swego rodzaju inauguracja sezonu gry na trawie. Na wysokości zadania stanęli rozstawieni zawodnicy, bowiem Yuichi Sugita i Robin Haase wywalczyli przepustkę do 1/8 finału.

Szczególnie reprezentant Japonii nie miał problemów z wywalczeniem awansu do drugiej rundy, bowiem w meczu, który zainaugurował rywalizację w głównej drabince, pokonał Nikoloza Basilashviliego 6:3, 6:2. Obecnie 53. zawodnik rankingu ATP, dla którego to pierwsza w karierze wygrana w tych zawodach, zna już rywala, z którym powalczy o ćwierćfinał. W kolejnej fazie na jego drodze stanie Marius Copil. 27-latek na inaugurację był zmuszony do rozegrania meczu na pełnym dystansie. Jego starcie z Aljazem Bedene trwało dwie godziny oraz 27 minut. Pomimo, że reprezentant Rumunii przegrał premierową partię, to jednak w dalszej części rywalizacji był lepszym zawodnikiem, co pozwoliło mu odnieść końcowy triumf 6:7(6), 7:6(4), 6:3. Sugita i Copil jak dotychczas grali ze sobą trzy razy – dwa mecze, w tym jeden rozegrany na korcie trawiastym, padły łupem niżej notowanego Rumuna.

Wiele emocji było także w starciu z udziałem reprezentanta gospodarzy – wspominanego w pierwszym akapicie Robina Haase, który w najciekawszym meczu dnia zmierzył się z doświadczonym Ivo Karloviciem. Mimo, że reprezentant Chorwacji nie jest już w najwyższej formie, to jednak na kortach trawiastych nadal jest groźny i potwierdził to w poniedziałkowym spotkaniu.

W dwóch pierwszych setach tego pojedynku nie doszło do ani jednego przełamania, a obaj tenisiści na swoim koncie zapisali po jednym triumfie w tie-breakach. Sytuacja odmieniła się w trzeciej partii, w której o losach wygranej w secie, a zarazem w meczu, zadecydowało jedyne przełamanie. Padło ono łupem reprezentanta Holandii, który skrzętnie wyczekał i wykorzystał słabszy moment dużo starszego oponenta.

Haase wygrał to spotkanie 7:6(3), 6:7(5), 6:3 i awansował do drugiej rundy Rosmalen Open. Zawodnik, który w Den Bosch jest rozstawiony z numerem sześć, w kolejnej fazie zagra z lepszym z dwójki: Bernard Tomic – Marcos Baghdatis.