Nadal: Zdobycie tego tytułu wiele dla mnie znaczy

Nadal: Zdobycie tego tytułu wiele dla mnie znaczy

Reprezentant Hiszpanii zabrał głos po triumfie w Roland Garros.


Rafael Nadal w niedzielę pokonał Dominica Thiema, przez co zapewnił sobie 11. w karierze triumf w wielkoszlemowym Roland Garros, a zarazem 17. tytuł w imprezach tej rangi. Reprezentant Hiszpanii na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia z kolejnego paryskiego triumfu.

 Zdobycie tego trofeum wiele dla mnie znaczy. Wszyscy wiedzą, że Roland Garros to dla mnie najważniejszy turniej w roku. Odkąd po raz pierwszy tu przyjechałem, moja relacja z tym turniejem jest jak historia miłosna. 11 zwycięstw tutaj to dla mnie coś wyjątkowego. Coś, o czym nawet nie marzyłem. Jeśli siedem czy osiem lat temu ktoś by mi powiedział, że zagram tutaj w wieku 32 lat i zdobędę tytuł, uznałbym, że to niemożliwe. Ale stało się  – powiedział Nadal na samym początku konferencji. – Pozwólcie mi nacieszyć się tym tytułem. Nie mogę wciąż myśleć o czymś więcej – odparł Nadal, gdy zapytano go o potencjalne pobicie rekordu Rogera Federera, który na swoim koncie ma 20. wygranych turniejów Wielkiego Szlema.

– Nie możesz czuć frustracji, jeśli ktoś ma więcej pieniędzy niż ty, jeśli ma większy dom niż ty czy jeśli ma więcej tytułów wielkoszlemowych niż ty. Nie możesz żyć tym uczuciem. Musisz iść własną drogą – kontynuował na ten temat.

To oczywiste, że mam ambicję i pasję do tego, co robię – mówił. – Jestem bardzo zadowolony z powodu tych wszystkich dobrych rzeczy, jakie mnie spotkały. Oczywiście, że w przyszłości chciałbym mieć 20 tytułów wielkoszlemowych, jak Roger, albo więcej, ale, jeśli mam być szczery, nie zaprząta to mojej głowy.

Dla tych, którzy uważają, bądź obawiają się, że reprezentant Hiszpanii spocznie na laurach, zapewnił, że nic takiego nie będzie miało miejsca i nadal imprezy wielkoszlemowe będą jego priorytetem i każdy taki pojedynczy, a zarazem kolejny triumf, będzie niezwykle istotny. – Zdobyłem bardzo ważny tytuł. Dodałem do swojego dorobku kolejny Wielki Szlem. Już mam ich 17, a to niesamowita liczba. Ale to nie oznacza, że nie będę już walczył o kolejne szanse w przyszłości – zakończył tenisista pochodzący z Manacor.

Maders 2018-06-11 09:30:38
TRANSMISJE
20.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
20.06, 17:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 08:30 Polsat Sport Extra Noventi Open
21.06, 12:30 TVP Sport Nature Valley Classic
21.06, 13:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 14:00 Polsat Sport Noventi Open